Sprawy rodzinne we Wrocławiu – rozwód, alimenty, kontakty, władza rodzicielska

Sprawy rodzinne należą do kategorii spraw o dużym ładunku emocjonalnym. Najczęściej w takie sprawy zaangażowana jest cała rodzina obu stron postępowania, co tylko zaognia konflikt i wzmaga wzajemna niechęć. Należy pamiętać, że ofiarami takiego konfliktu najczęściej są małoletnie dzieci, które powinny być chronione, a ich dobro stawiane na pierwszym miejscu. Niestety bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy strony o tym zapominają, gdyż są zaślepione wzajemną nienawiścią i nie są w stanie znaleźć racjonalnego rozwiązania trudnej sytuacji.

Sprawy rodzinne to w szczególności postępowania o rozwód, alimenty, kontakty i władzę rodzicielską, ustalenie ojcostwa, zaprzeczenie ojcostwa, ustanowienie rozdzielności majątkowej pomiędzy małżonkami, a także inne pochodne.

Ze względu na silne emocje towarzyszące tym sprawom zalecamy skorzystanie z pomocy pełnomocnika znającego tematykę rodzinną, który podejdzie indywidualnie do każdej sprawy, pomoże znaleźć optymalne rozwiązanie prawne, zrozumie i udzieli wsparcia, a także przeprowadzi Państwa przez trudy tych postępowań.

Nasza kancelaria od lat specjalizuje się we wszelkiego rodzaju sprawach rodzinnych. Udzielamy w tym zakresie zarówno bezpłatnych porad prawnych jak i reprezentujemy strony przed Sądem oraz w negocjacjach ugodowych.

Zapraszamy do współpracy http://adwokaciwewroclawiu.pl/kontakt/